*

Bezdůvodná jízda v levém pruhu minus 1500 a dva body


Dne:14.12.2016 | autor: Jan Prošek | Galerie (1)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

S největší pravděpodobností budou za bezdůvodnou jízdu v levém pruhu tvrdší sankce. Podle informací veřejnoprávní České televize připravovaná novela zákona bude přísnější než aktuální. Pevně stanovaná pokuta za tento prohřešek by měla být 1500 Kč a dva trestné body.

S následující situaci se setkal s největší pravděpodobností každý řidič. V levém jízdním pruhu jede automobil, ačkoliv je ve vedlejším pravém zcela volno. Další řidiči pak za překážejícím autem jsou obvykle nervózní a velmi často pak prvně zmíněné auto předjedou nebezpečně zprava. Podobně pravidelně se opakující chybou je jízda v prostředním pruhu, i když se v pravém nic neděje a nenachází se tam žádná překážka.

 

Aktuálně legislativa ukládá za bezdůvodnou jízdu v levém pruhu pokutu v maximální výši 2500 Kč. Daleko častěji než pokusu využívají policisté domluvu. Pokud se prohlasuje připravovaná novela, bude postup při tomto porušení pravidel zcela jasně stanovený a bude platit pro všechny.

Galerie - Bezdůvodná jízda v levém pruhu minus 1500 a dva body

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Chystáte se k moři? Zrádné zpětné proudy vás mohou stát život

Do zpětného proudu se dostanete lehce, ani nebudete vědět jak. Sice budete plavat směrem k pobřeží, ale proud vás bude odnášet dál do moře a pobřeží se vám…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2019 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt